Wszystkie szkolenia i warsztaty są bezpłatne. Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

PRZEDSIĘBIORCZY I ZAMOŻNY Z CASHFLOW 101

Zapraszamy na nowy cykl szkoleń! Skupimy się w nim na rozwijaniu kompetencji miękkich, umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Uczestnicy otrzymają także sporą dawkę wiedzy o zarządzaniu finansami. Każde spotkanie rozpocznie się od części warsztatowej dotyczącej tematu głównego (40-60 minut), a następnie odbędzie się rozgrywka Cashflow 101, gry dzięki której można nauczyć się podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości oraz zgłębić tematykę finansów osobistych.

Najbliższe zajęcia: JAK WYZNACZAĆ CELE, CZYLI CHCIEĆ TO MÓC

Cele są jak kompas w naszym życiu – wyznaczają kurs. Jasne i realne cele sprzyjają osiąganiu tego, co zamierzyliśmy. Jak radzić sobie z ich ustalaniem nauczą nas trenerki Inwestube: Sylwia Bednarek, Anna Klich, Justyna Talaga.

Zapisz się: formularz zapisu

Przyjdź:
12 października, godz. 8.30-11.30
Czytelnia Informacji Biznesowej i Europejskiej WBP w Krakowie
(ul. Rajska 1, sala 256, II piętro)

Cashflow

Terminy i tematy pozostałych szkoleń cyklu (można wziąć udział we wszystkich, lub tylko w wybranych zajęciach - na każde będą prowadzone odrębne zapisy):

  • 16 listopada 2017: Jak osiągać rezultaty, czyli wytrwałość
  • 14 grudnia 2017: Jak myśleć kreatywnie, czyli narodziny pomysłów
  • 11 stycznia 2018: Jak sprzedawać, czyli wizerunek jest ważny
  • 8 lutego 2018: Jak współpracować, czyli efekt synergii

Uczestnicy biorący udział w całym cyklu otrzymają certyfikaty.

OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA

Za nami pierwsze warsztaty przedsiębiorczości połączone z rozgrywką gry Oil City. Ich uczestnicy zapoznali się z niezwykłą i mało znaną historią przemysłu naftowego w Galicji, a następnie wcielili się w rolę przedsiębiorców konkurujących ze sobą w wydobyciu ropy naftowej, gazu lub wosku ziemnego, ucząc się inwestowania, planowania, oceny ryzyka, rozwijania firmy i współpracy w zespole. Młodzież nie miała żadnych problemów ze zrozumieniem zasad gry, ponieważ prowadzący w prosty sposób wytłumaczył jak grać i co zrobić, aby wygrać. Gwar panujący wśród graczy negocjujących ceny i ustalających strategię rozwoju spółek świadczył, że bardzo mocno wczuli się oni w klimat gry.

Dziękujemy za udział: uczniom Liceum Ogólnokształcącego nr XVII w Krakowie oraz uczniom Zespołu Szkół nr III im. Antoniego Kocjana w Olkuszu. Serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Instytutu Kultury za przekazanie gry, a w szczególności dla prowadzącego Sebastiana Wacięgi za ciekawą lekcję historii przemysłu naftowego, poprowadzoną rozgrywkę oraz przeszkolenie pracowników Biblioteki, którzy będą prowadzić dalsze zajęcia.

Zainteresowane grupy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach - szczegółowe informacje znaleźć można tutaj. Gra może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości i historii, która przypomina o pionierskim wkładzie Polaków w rozwój przemysłu naftowego, a równocześnie zapewni dobrą zabawę. Zapraszamy!

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota