Wszystkie szkolenia i warsztaty są bezpłatne. Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

PRZEDSIĘBIORCZY I ZAMOŻNY Z CASHFLOW 101

Rozpoczęliśmy nowy cykl szkoleń! Skupiamy się w nim na rozwijaniu kompetencji miękkich, umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Uczestnicy otrzymują także sporą dawkę wiedzy o zarządzaniu finansami. Na pierwszych zajęciach, 12 października, tematem było wyznaczanie celów. Jak radzić sobie z ich ustalaniem uczyły trenerki Inwestube, a następnie odbyła się rozgrywka Cashflow 101 - gry, dzięki której można nauczyć się podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości oraz zgłębić tematykę finansów osobistych. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty w listopadzie:

JAK MYŚLEĆ KREATYWNIE, CZYLI NARODZINY POMYSŁÓW

14 grudnia, godz. 8.30-11.30
Czytelnia Informacji Biznesowej i Europejskiej WBP w Krakowie (sala 256, II piętro)

Kreatywność to cecha, która posiada każdy z nas. Inspiruj się innymi ludźmi, tym co Cię otacza. Wykorzystuj to na swój użytek. Warto przebywać w kreatywnym i pozytywnym środowisku – to rozwija, inspiruje i wzmacnia! Spotkanie rozpocznie się od części warsztatowej (ok. 1h), a następnie zagramy w grę Cashflow 101. Nie martw się czy grasz pierwszy, czy 101 raz - odpowiednio się Tobą zaopiekujemy. Podczas zajęć nie tylko zdobędziesz motywację do działania, ale również rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, wzbogacisz wiedzę w zakresie finansów oraz ugruntujesz zdolności komunikacyjne i interpersonalne.

Zapisy: formularz zapisu.

Cashflow

Poniżej zamieszczamy terminy i tematy pozostałych szkoleń cyklu. Można wziąć udział we wszystkich, lub tylko w wybranych zajęciach - na każde będą prowadzone odrębne zapisy. Uczestnicy którzy wezmą udział w całym cyklu otrzymają certyfikaty.

  • 11 stycznia 2018: Jak sprzedawać, czyli wizerunek jest ważny
  • 8 lutego 2018: Jak współpracować, czyli efekt synergii

SZTUKA PLANOWANIA CZASU

Zarządzanie czasem, dobra organizacja i planowanie działań to umiejętności bardzo przydatne w poszukiwaniu pracy oraz cenione przez pracodawców. Warsztat „Sztuka planowania czasu” jest skierowany do tych osób, które chcą nabyć umiejętności racjonalnego gospodarowania czasem i zwiększyć efektywność swoich działań. Biorąc udział w zajęciach uczestnicy:

  • poznają techniki zarządzania czasem,
  • dowiadują się jak uniknąć tzw. „pułapek czasowych”,
  • rozwijają umiejętność planowania rozkładu własnego czasu,
  • poznają zasady ustalania priorytetów i celów zawodowych

Termin spotkania: 23 listopada

Godzina: 9:00-12:00

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, sala 245 – II piętro, prawe skrzydło.

Zapisy: poprzez formularz elektroniczny. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Zajęcia organizowane i prowadzone są przez doradców Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie.

Sztuka planowania czasu

NAUKA I ZABAWA Z „OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”

W czytelni odbywają się lekcje przedsiębiorczości z grą planszową „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”, nowoczesnym narzędziem edukacyjnym stworzonym przez Małopolski Instytut Kultury. Ich celem jest zapoznanie uczestników z niezwykłą i mało znaną historią przemysłu naftowego w Galicji oraz rozgrywka, podczas której gracze wcielają się w role przedsiębiorców inwestujących w rozwój swoich spółek i kupujących niezbędne urządzenia. Lekcje są połączeniem nauki i rozrywki – z jednej strony uczniowie poszerzają wiedzę o inwestowaniu, ryzyku, rozwijaniu firmy, a z drugiej uczą się logicznego myślenia, pracy w zespole, rozwijają swoją kreatywność i przedsiębiorczość.

Odwiedzili już nas uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego nr XVII w Krakowie, Zespołu Szkół nr III im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespołu Szkół Mechanicznych, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Liceum Ogólnokształcące nr V w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Instytutu Kultury za przekazanie gry, a w szczególności dla prowadzącego Sebastiana Wacięgi za ciekawą lekcję historii o przemyśle naftowym, poprowadzoną rozgrywkę oraz przeszkolenie pracowników Biblioteki, którzy będą prowadzą dalsze zajęcia.

Zainteresowane grupy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach - szczegółowe informacje znaleźć można tutaj. Gra może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości i historii, która przypomina o pionierskim wkładzie Polaków w rozwój przemysłu naftowego, a równocześnie zapewni dobrą zabawę. Zapraszamy!

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota