Wszystkie szkolenia i warsztaty są bezpłatne. Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

PRZEDSIĘBIORCZY I ZAMOŻNY Z CASHFLOW 101

Tym razem skupiamy się na rozwijaniu kompetencji miękkich, umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Uczestnicy otrzymują także sporą dawkę wiedzy o zarządzaniu finansami. Do tej pory dowiedzieliśmy się, jak wyznaczać cele, jak osiągać rezultaty, jak myśleć kreatywnie oraz jak sprzedawać. Każde spotkanie to również rozgrywka Cashflow 101 – gry, dzięki której można nauczyć się podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości oraz zgłębić tematykę finansów osobistych. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty:

JAK WSPÓŁPRACOWAĆ, CZYLI EFEKT SYNERGII

8 lutego, godz. 8.30-11.30
Czytelnia Informacji Biznesowej i Europejskiej WBP w Krakowie (sala 256, II piętro)

Jesteśmy istotami społecznymi, pracującymi wspólnie, ale by ta współpraca była owocna, powinniśmy nastawić się także na zrozumienie innych. Różne osoby to różne osobowości – ich rozpoznawanie u ludzi, z którymi mamy kontakt, a także zrozumienie pozwolą prowadzić pozytywny dialog praktycznie z każdym. Spotkanie rozpocznie się od części warsztatowej (ok. 1h), a następnie zagramy w grę Cashflow 101. Nie martw się czy grasz pierwszy, czy 101 raz – odpowiednio się Tobą zaopiekujemy. Podczas zajęć nie tylko zdobędziesz motywację do działania, ale również rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, wzbogacisz wiedzę w zakresie finansów oraz ugruntujesz zdolności komunikacyjne i interpersonalne.

Zapisy: formularz zapisu.

Cashflow

Osoby, które uczestniczyły w całym cyklu, otrzymają certyfikaty.

NAUKA I ZABAWA Z „OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”

W czytelni odbywają się lekcje przedsiębiorczości z grą planszową „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”, nowoczesnym narzędziem edukacyjnym stworzonym przez Małopolski Instytut Kultury. Ich celem jest zapoznanie uczestników z niezwykłą i mało znaną historią przemysłu naftowego w Galicji oraz rozgrywka, podczas której gracze wcielają się w role przedsiębiorców inwestujących w rozwój swoich spółek i kupujących niezbędne urządzenia. Lekcje są połączeniem nauki i rozrywki – z jednej strony uczniowie poszerzają wiedzę o inwestowaniu, ryzyku, rozwijaniu firmy, a z drugiej uczą się logicznego myślenia, pracy w zespole, rozwijają swoją kreatywność i przedsiębiorczość.

Odwiedzili już nas uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego nr XVII w Krakowie, Zespołu Szkół nr III im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr XLIV w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr V w Krakowie, Gimnazjum nr III w Rząsce, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Szkoły Chemicznej w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr II w Krakowie oraz studenci z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Instytutu Kultury za przekazanie gry, a w szczególności dla prowadzącego Sebastiana Wacięgi za ciekawą lekcję historii o przemyśle naftowym, poprowadzoną rozgrywkę oraz przeszkolenie pracowników Biblioteki, którzy będą prowadzą dalsze zajęcia.

Zainteresowane grupy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach - szczegółowe informacje znaleźć można tutaj. Gra może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości i historii, która przypomina o pionierskim wkładzie Polaków w rozwój przemysłu naftowego, a równocześnie zapewni dobrą zabawę. Zapraszamy!

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota