Wszystkie szkolenia i warsztaty są bezpłatne. Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

SOLIDARNOŚĆ MA ZNACZENIE

Zapraszamy na spotkanie on-line w ramach projektu „Solidarność ma znaczenie” prowadzonego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 r. Czy wiesz, że wiele inicjatyw w Twoim regionie wynika z tzw. polityki spójności? Jeśli chcesz poznać fakty i mity wynikające z działań UE, które są najbardziej widoczne dla mieszkańców wsi i miast w Polsce, weź udział w spotkaniu on-line za pośrednictwem platformy Zoom 15 kwietnia 2021 r. o godzinie 17.00.

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na szerszy kontekst tych działań, na to, jak realizowana jest w praktyce idea solidarności. Polska Fundacja im. Roberta Schumana obali mity, które narosły wokół tego tematu, a także wyjdzie naprzeciw zrozumiałym obawom i pytaniom, które przewijają się w debacie publicznej.

Projekt „Solidarność ma znaczenie” pozwala włączyć się w dyskusję różnym osobom z różnych regionów Polski, z różnym doświadczeniem. Spotkanie poprowadzą eksperci, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące działalności Unii Europejskiej, także te wykraczające poza temat polityki spójności.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronach Polskiej Fundację im. Roberta Schumana oraz Fundusze dla Mazowsza.

Miejsce spotkania: Zoom

Termin: 15 kwietnia (czwartek)

Godzina: 17:00-18:30

Prowadzący: eksperci z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  • dostęp do komputera/telefonu komórkowego,
  • dostęp do Internetu,
  • LINK DO SPOTKANIA.

Serdecznie zapraszamy!

Solidarność ma znaczenie

NAUKA I ZABAWA Z „OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”

W czytelni odbywają się lekcje przedsiębiorczości z grą planszową „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”, nowoczesnym narzędziem edukacyjnym stworzonym przez Małopolski Instytut Kultury. Ich celem jest zapoznanie uczestników z niezwykłą i mało znaną historią przemysłu naftowego w Galicji oraz rozgrywka, podczas której gracze wcielają się w role przedsiębiorców inwestujących w rozwój swoich spółek i kupujących niezbędne urządzenia. Lekcje są połączeniem nauki i rozrywki – z jednej strony uczniowie poszerzają wiedzę o inwestowaniu, ryzyku, rozwijaniu firmy, a z drugiej uczą się logicznego myślenia, pracy w zespole, rozwijają swoją kreatywność i przedsiębiorczość.

Odwiedzili już nas uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego nr XVII w Krakowie, Zespołu Szkół nr III im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr XLIV w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr V w Krakowie, Gimnazjum nr III w Rząsce, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Szkoły Chemicznej w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr II w Krakowie oraz studenci z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Instytutu Kultury za przekazanie gry, a w szczególności dla prowadzącego Sebastiana Wacięgi za ciekawą lekcję historii o przemyśle naftowym, poprowadzoną rozgrywkę oraz przeszkolenie pracowników Biblioteki, którzy będą prowadzą dalsze zajęcia.

Zainteresowane grupy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach - szczegółowe informacje znaleźć można tutaj. Gra może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości i historii, która przypomina o pionierskim wkładzie Polaków w rozwój przemysłu naftowego, a równocześnie zapewni dobrą zabawę. Zapraszamy!

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota