PROGRAM WYDARZEŃ W WBP W KRAKOWIE
Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wszystkie szkolenia organizowane w bibliotece w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są bezpłatne.
13 LISTOPADA 2023 (poniedziałek)
15.00-17.00

Tworzenie strategii innowacyjnej firmy od zera
Szkolenie

Szkolenie skierowane jest głównie do początkujących przedsiębiorców, także osób zainteresowanych przedsiębiorczością i innowacjami. Uczestnicy warsztatu poznają nowoczesną koncepcję zarządzania biznesem w oparciu o tworzenie wartości dla klienta. Przedstawione zostanie zaprojektowane przez Alexa Osterwaldera narzędzie „Business Model Canvas”, powszechnie wykorzystane w środowisku start-upowym na całym świecie, jako podstawa do tworzenia modeli biznesowych innowacyjnych przedsiębiorstw. Uczestnicy warsztatu opracują innowacyjny model biznesowy bazujący na zidentyfikowanej potrzebie rynkowej. Mile widziane będą zarówno pomysły już rozwijane, jak powstałe dopiero podczas warsztatu.

Prowadzący: Michał Adamczyk – Prezes Zarządu fundacji "Kraków Miastem Startupów" gdzie odpowiada m.in. za program akceleracyjny dla start-upów technologicznych na początkowym etapie rozwoju. Posiada 15-letnie doświadczeniew zarządzaniu organizacjami biznesowymi i społecznymi. Ekspert ds. innowacji i doradca start-upów.

Miejsce: sala 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Zapisy: poprzez formularz zapisu

Limit miejsc: 20 osób

14 LISTOPADA 2023 (wtorek)
10.00-16.00

Zarządzanie sobą w czasie
Szkolenie

Punktem wyjścia warsztatów będzie analiza tego, jak postrzeganie czasu wpływa na efektywność i planowanie zadań. Podczas szkolenia uczestnicy poznają strategię priorytetyzacji, planowania i delegowania zadań oraz techniki efektywnego zarządzania projektami. Przedstawione zostaną także metody organizacji czasu, takie jak systemy zarządzania zadaniami, kalendarze, listy to-do i pomodoro, które łatwo można dostosowywać do indywidualnego stylu i potrzeb. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak przeciwdziałać prokrastynacji i deficytom skupienia.

Prowadzący: Klaudia Matuszyńska, magister psychologii, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo Filozoficzne i Coaching, która ma w swoim CV już ponad 1000 godzin sesji z klientami. Szkolenie będzie trwało około 6 godzin zegarowych, podczas których zostaną omówione realne przykłady, aby uczestnicy zdobytą wiedzę mogli łatwo zastosować w życiu zawodowym i osobistym.

Miejsce: sala 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Zapisy: poprzez formularz zapisu

14 LISTOPADA 2023 (wtorek)
10.00-14.00

Własna firma – zanim zrealizujesz pomysł
Warsztaty

Warsztat dla rozważających możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej jako alternatywnej formy realizowania kariery zawodowej. Jego celem jest uświadomienie konieczności procesowego, projektowego i kreatywnego podejścia do zagadnienia przedsiębiorczości. Program obejmuje tematy, których poznanie i przemyślenie pozwoli podjęć świadomą i racjonalną decyzję o założeniu firmy.

Prowadzący: Marek Marczyk – doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Miejsce: sala 245 (II piętro, prawe skrzydło)

Zapisy: poprzez formularz zapisu

15 LISTOPADA 2023 (środa)
15.00-17.00

Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
Spotkanie

Spotkanie jest skierowane do osób, które zastanawiają się nad tym, czy na pasji, hobby albo nietypowych umiejętnościach można legalnie zarabiać. W czasie jego trwania na przykładzie działalności Naukowej Wirtualnej Asystentki zostaną omówione podstawowe kwestie związane z prowadzeniem działalności nierejestrowanej. Przyjdź i zainspiruj się do działania.

Prowadzący: mgr Jagoda Nowak – z wykształcenia infobroker i bibliotekarz. Po latach pracy w zawodzie (najpierw w bibliotece publicznej, później akademickiej) związała się zawodowo z Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości PK.

Miejsce: sala 245 (II piętro, prawe skrzydło)

Zapisy:poprzez formularz zapisu

Limit miejsc: 30