-
Strona rządowa zawierająca odnośniki do konkretnych rozwiązań w ramach różnych form prowadzenia działalności gospodarczej, w tym praktyczny poradnik z zakresu turystyki i działalności opartej na transporcie.
-
Jesteś przedsiębiorcą? Czujesz się wciąż niedoinformowany? Z pomocą przychodzi redakcja serwisu RMF24.pl, gdzie możesz znaleźć – aktualizowane na bieżąco – pytania i odpowiedzi związane z zabezpieczeniem interesów przedsiębiorców. Nie znajdujesz odpowiedzi na nurtujące pytanie, możesz je zadać pisząc na adres mailowy wskazany w artykule, a redakcja przekaże je specjaliście, który na nie odpowie.
-
Strona skierowana do biznesu, moderowana przez przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, zawiera najważniejsze informacyjno-usługowe pomoce dla przedsiębiorców. Zaczynając od zapisów Tarczy Antykryzysowej, przez kwestie podatkowe czy sprawy związane z ZUS, a kończąc na usługach Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Moderatorzy strony starają się rozwiać wszelkie wątpliwości przedsiębiorców.
-
Globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze, czyli PwC, przygotowała pakiety informacji, które potrzebne są przedsiębiorcom w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2. W ramach podfolderów takich jak: urlopy, formy pracy, zasiłki czy podróże służbowe i mobilność, zostały przedstawione najważniejsze informacje, które stanowią pomocną bazę zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.
-
Portal ifirma.pl, który powstał z myślą o małych przedsiębiorcach, zebrał najważniejsze informacje na temat obowiązków pracodawcy w obliczu koronawirusa. Autorzy artykułów przybliżają zapisy wprowadzonej przez rząd specustawy dot. koronawirusa.
-
Niezbędne informacje dla przedsiębiorców zredagował radca prawny Robert Nogacki. W artykule przedstawiono wyjaśnienia dotyczące ograniczeń w prowadzeniu części zakładów pracy oraz określonych form działalności gospodarczej, związanych z gromadzeniem się ludzi. Radca prawny informuje o tym, co w obecnej sytuacji może zarówno pracodawca, jak i pracownik.
-
Konieczne z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej jest także wywiązywanie się z obowiązku podatkowego. Pytania i wątpliwości na ten temat rozwiał radca prawny Robert Nogacki w serwisie pit.pl. Informuje on nie tylko o obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach, ale także o wygaśnięciu zobowiązania podatkowego czy ulgach przysługujących w obecnej sytuacji.
-
Artykuł opublikowany na stronie kancelarii DZP. Dotyczy postępowania pracodawcy wobec osoby wracającej po przebytej chorobie COVID-19 lub zakończonej kwarantannie. W artykule zostały przedstawione przepisy prawne, które mogą pomóc w rozwiązaniu wątpliwości czy pracownik powinien być skierowany na dodatkowe badania kontrolne przed powrotem do pracy oraz jakie ma prawa pracodawca wobec pracownika.
-
Portal ifirma.pl, który powstał z myślą o małych przedsiębiorcach, zebrał najważniejsze informacje na temat praw i obowiązków pracodawcy przy zapewnieniu pracy zdalnej dla pracowników.
-
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z epidemią koronawirusa, w tym: jak dzisiaj należy organizować pracę? czy jaka jest więc różnica między pracą zdalną a telepracą?
-
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przedstawia poradniki dla przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa. Ważne jest to, że informacje zawarte w „Przewodniku przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa” oraz „Efektywnym i szybkim wsparciu HR” będą na bieżąco aktualizowane.
-
Ankieta LHH Polska. LHH Polska wspiera organizacje z całego świata. Pomaga w przeprowadzeniu trudnych zmian w przedsiębiorstwach.
-
Raport „Zielona Odbudowa. Od kryzysu do realnej zmiany” wydany przez Fundację Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych i Europejskich, który zawiera rekomendacje dla twórców Krajowego Planu Odbudowy.