Wszystkie szkolenia i warsztaty są bezpłatne. Udział w zajęciach organizowanych w bibliotece oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

WOLONTARIAT EUROPEJSKI

Zapraszamy osoby w wieku 17-30 lat na spotkanie z praktykiem, który opowie o przygotowaniu i realizacji projektu Wolontariat Europejski z perspektywy organizatora i uczestnika. Na spotkaniu dowiecie się, gdzie można pojechać, jakie są procedury i co wolontariusz ma zapewnione podczas pobytu za granicą. Przyjdź i przekonaj się, dlaczego wolontariat zagraniczny to wyjątkowe doświadczenie sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi.

Termin spotkania: 22 lutego

Godzina: 9.00-10.30

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, sala 256 – II piętro, prawe skrzydło.

Zapisy: poprzez formularz elektroniczny.

Wolontariat Europejski

POMNÓŻ UMIEJĘTNOŚCI I MOŻLIWOŚCI – STWÓRZ SWOJE PORTFOLIO

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o współczesnym rynku pracy, dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają pracodawcy, a także poznać sposoby budowania marki osobistej, przewagi konkurencyjnej oraz tajniki Personal Brandingu.

Termin spotkania: 15 marca

Godzina: 9.00-12.00

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, sala 245 – II piętro, prawe skrzydło.

Zapisy: poprzez formularz elektroniczny. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Zajęcia organizowane i prowadzone są przez doradców Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie.

Pomnóż umiejętności i możliwości – stwórz swoje portfolio

NAUKA I ZABAWA Z „OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”

W czytelni odbywają się lekcje przedsiębiorczości z grą planszową „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”, nowoczesnym narzędziem edukacyjnym stworzonym przez Małopolski Instytut Kultury. Ich celem jest zapoznanie uczestników z niezwykłą i mało znaną historią przemysłu naftowego w Galicji oraz rozgrywka, podczas której gracze wcielają się w role przedsiębiorców inwestujących w rozwój swoich spółek i kupujących niezbędne urządzenia. Lekcje są połączeniem nauki i rozrywki – z jednej strony uczniowie poszerzają wiedzę o inwestowaniu, ryzyku, rozwijaniu firmy, a z drugiej uczą się logicznego myślenia, pracy w zespole, rozwijają swoją kreatywność i przedsiębiorczość.

Odwiedzili już nas uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego nr XVII w Krakowie, Zespołu Szkół nr III im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr XLIV w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr V w Krakowie, Gimnazjum nr III w Rząsce, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Szkoły Chemicznej w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego nr II w Krakowie oraz studenci z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Instytutu Kultury za przekazanie gry, a w szczególności dla prowadzącego Sebastiana Wacięgi za ciekawą lekcję historii o przemyśle naftowym, poprowadzoną rozgrywkę oraz przeszkolenie pracowników Biblioteki, którzy będą prowadzą dalsze zajęcia.

Zainteresowane grupy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach - szczegółowe informacje znaleźć można tutaj. Gra może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości i historii, która przypomina o pionierskim wkładzie Polaków w rozwój przemysłu naftowego, a równocześnie zapewni dobrą zabawę. Zapraszamy!

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota

Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota