Kolejna edycja Festiwalu odbyła się w dniach 18-24 listopada 2013 roku. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przeprowadzono 4 szkolenia, odbyły się również dwie rozgrywki gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło 91 osób.

PROGRAM WYDARZEŃ:
21 LISTOPADA

Stwórz własny sklep internetowy od podstaw / szkolenie

Uczestnicy mogli poznać teorię handlu elektronicznego oraz opracować koncepcję własnego sklepu internetowego. Wiedza przekazana w trakcie warsztatów pozwoliła na przygotowanie strategii działań marketingowych i sprzedażowych dla własnej marki e-commerce. Zajęcia poprowadziła Barbara Molga (Grupa Unity).

Chłopska Szkoła Biznesu / warsztat

W trakcie zajęć można było poczuć się jak przedsiębiorca – zapoznać się z zasadami gry i wziąć udział w rozgrywce, wcielając się w historycznych przedsiębiorców z Andrychowa, wytwarzając towary, a także organizując wyprawy handlowe do miast Europy. Każdy mógł także rozwinąć swoje kompetencje społeczne, kreatywność, umiejętności negocjacyjne oraz planowania działań i podejmowania ryzyka. Warsztaty i rozgrywkę poprowadził Sebastian Wacięga (Małopolski Instytut Kultury).

22 LISTOPADA

„P jak PRZEDSIĘBIORCA”, czyli o korzyściach własnej działalności / warsztat

Warsztat motywacyjny, podczas którego można było dowiedzieć się w jaki sposób założyć jednoosobową działalność gospodarczą, jakie są koszty ponoszone przez początkujących przedsiębiorców oraz jakie są możliwości prowadzenia biznesu w warunkach polskiej gospodarki. Uczestnicy mogli również rozwinąć kluczowe przy prowadzeniu własnego biznesu umiejętności sprzedaży i negocjacji, wcielając się w rolę przedsiębiorcy podczas gry „Chłopska Szkoła Biznesu”. Warsztaty poprowadziły: Sylwia Bednarek i Elżbieta Zwolak (BiznesTUBE).

23 LISTOPADA

Zarządzanie czasem i energią / warsztat

Celem zajęć było wyposażenie uczestników w konkretne metody i narzędzia wspierające zarządzanie czasem. Uczestnicy poznali przydatne techniki zarządzania czasem i energią, a także nauczyli się tworzyć swoje plany zarządzania tym obszarem życia i własny zestaw narzędzi prowadzący do zwiększania osobistej efektywności. Uczestnicy mieli także możliwość refleksji nad wyborem priorytetów realizowanych w danym czasie. Warsztat poprowadziła Katarzyna Lubas (Dział Projektów i Rozwoju w Stowarzyszeniu WIOSNA, firma K&T Business Solutions s.c.).