Kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyła się w dniach 12-18 listopada 2012 roku. W Małopolsce przeprowadzono szereg szkoleń, warsztatów i innych imprez skierowanych do osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy. W ich organizację ponownie włączyła się również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, w której przeprowadzono 6 szkoleń (wykładów i warsztatów), odbyły się również dwie rozgrywki gry Cashflow, w których uczestniczyło łącznie 112 osób. Program wydarzeń w bibliotece przygotowany został we współpracy z Małopolskim Studenckim Forum Business Centre Club, Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży oraz firmą BiznesTUBE.

PROGRAM WYDARZEŃ W WBP W KRAKOWIE
12 LISTOPADA

Jak wypromować firmę za pomocą CSR / szkolenie

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to kompleksowa strategia zarządzania przedsiębiorstwem oparta na idei zrównoważonego rozwoju. Korzyści, które płyną z wdrożenia CSR w organizacji jest bardzo wiele. Jak firma może wykorzystać CSR do zwiększenia swojej konkurencyjności opowiadali prowadzący szkolenie.

13 LISTOPADA

Przedsiębiorczość – łatwo powiedzieć, łatwo zrobić / warsztat

Szkolenie przeprowadzone w formie warsztatu motywacyjnego na temat przedsiębiorczości. Zostały omówione plusy i minusy prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz jej kwestia jej podjęcia jako alternatywy pracy na etacie. Szkolenie składało się z warsztatu tematycznego oraz gry Cashflow 101.

14 LISTOPADA

Organizacja Zielonych Wydarzeń sposobem na rozwój odpowiedzialnej firmy / szkolenie

Z roku na rok zwiększa się liczba organizowanych w Polsce i na świecie różnego typu wydarzeń. Jednak mało kto z nas zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu na środowisko, jakie za sobą pociąga np. sam proces organizacyjny i logistyczny danego przedsięwzięcia. Czy dzięki organizacji eventów w sposób ekologiczny organizacja ma szanse na ograniczenie niekorzystnego wpływu na nasz klimat?

15 LISTOPADA

Obudź w sobie ducha przedsiębiorczości i zadbaj o swoją przyszłość – warsztaty i interaktywna gra Cashflow / warsztaty

W trakcie szkolenia poruszone zostały następujące tematy: krzywa zarobków a strategia sukcesu, kwadrant przepływu pieniędzy a bezpieczeństwo finansowe, zestawienie finansowe – twoje świadectwo dojrzałości, jak się wydostać z „wyścigu szczurów" – twój plan. Szkolenie zostało zwieńczone turniejem gry Cashflow 101, która uczy rachunkowości, finansów oraz inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, umieszczając gracza w interaktywnym środowisku.

16 LISTOPADA

Wolontariat Europejski / szkolenie

Na szkoleniu można było dowiedzieć się jak wyjechać na Wolontariat Europejski, na czym polega EVS (European Voluntary Service), jakie korzyści odnosi wolontariusz z udziału, co ma zapewnione oraz jakie kroki należy wykonać, aby wziąć udział w tej akcji.

Biznes a przyroda w mieście. Środowiskowe aspekty CSR / szkolenie

Realizacja zasad zrównoważonego rozwoju w różnych obszarach aktywności człowieka zawiera w sobie duży i niewykorzystany, a często również marnotrawiony potencjał wartości dodanej. Uczestnicy szkolenia zdobyli podstawową wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, zapoznali się z podstawami teoretycznymi, słownictwem oraz najnowszymi trendami.