EVS start! / szkolenie


Termin i miejsce: 15 listopada, godz. 17.30-19.00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, sala nr 245 (II piętro)

Liczba miejsc: 60

Zapisy: już wkrótce!

Opis: Wolontariat Europejski EVS to wyjątkowe doświadczenie, które sprzyja wszechstronnemu rozwojowi osobistemu, szczególnie w zakresie kompetencji społecznych i międzykulturowych. Spróbujesz? EVS to praca społeczna za granicą w organizacjach partnerskich w wybranym obszarze np. kultura, edukacja, praca socjalna, media, sport, polityka. Jest to inicjatywa realizowana w ramach programu Erasmus+, przeznaczona dla osób w wieku 17-30 lat.

Podczas spotkania dowiesz się o przygotowaniu i realizacji projektu Wolontariatu Europejskiego z perspektywy organizatora i uczestnika.

Prowadzący: Irmina Czysnok oraz wolontariusze EVS Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Młodzieży.

Krakowska organizacja pracująca na rzecz edukacji pozaformalnej młodzieży; działająca w społeczności lokalnej. Pracuje głównie formami edukacji pozaformalnej, poprzez: warsztaty, szkolenia, projekty, staże, wymiany młodzieżowe, seminaria. W czytelni prowadzi spotkania informacyjne dotyczące programu Wolontariat Europejski.