-
Strona rządowa zawierająca odnośniki do konkretnych rozwiązań w ramach różnych form prowadzenia działalności gospodarczej, w tym praktyczny poradnik z zakresu turystyki i działalności opartej na transporcie.
-
Jesteś przedsiębiorcą? Czujesz się wciąż niedoinformowany? Z pomocą przychodzi redakcja serwisu RMF24.pl, gdzie możesz znaleźć – aktualizowane na bieżąco – pytania i odpowiedzi związane z zabezpieczeniem interesów przedsiębiorców. Nie znajdujesz odpowiedzi na nurtujące pytanie, możesz je zadać pisząc na adres mailowy wskazany w artykule, a redakcja przekaże je specjaliście, który na nie odpowie.
-
Strona skierowana do biznesu, moderowana przez przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, zawiera najważniejsze informacyjno-usługowe pomoce dla przedsiębiorców. Zaczynając od zapisów Tarczy Antykryzysowej, przez kwestie podatkowe czy sprawy związane z ZUS, a kończąc na usługach Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Moderatorzy strony starają się rozwiać wszelkie wątpliwości przedsiębiorców.
-
Globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze, czyli PwC, przygotowała pakiety informacji, które potrzebne są przedsiębiorcom w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2. W ramach podfolderów takich jak: urlopy, formy pracy, zasiłki czy podróże służbowe i mobilność, zostały przedstawione najważniejsze informacje, które stanowią pomocną bazę zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.
-
Portal ifirma.pl, który powstał z myślą o małych przedsiębiorcach, zebrał najważniejsze informacje na temat obowiązków pracodawcy w obliczu koronawirusa. Autorzy artykułów przybliżają zapisy wprowadzonej przez rząd specustawy dot. koronawirusa.
-
Niezbędne informacje dla przedsiębiorców zredagował radca prawny Robert Nogacki. W artykule przedstawiono wyjaśnienia dotyczące ograniczeń w prowadzeniu części zakładów pracy oraz określonych form działalności gospodarczej, związanych z gromadzeniem się ludzi. Radca prawny informuje o tym, co w obecnej sytuacji może zarówno pracodawca, jak i pracownik.
-
Konieczne z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej jest także wywiązywanie się z obowiązku podatkowego. Pytania i wątpliwości na ten temat rozwiał radca prawny Robert Nogacki w serwisie pit.pl. Informuje on nie tylko o obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach, ale także o wygaśnięciu zobowiązania podatkowego czy ulgach przysługujących w obecnej sytuacji.
-
Artykuł opublikowany na stronie kancelarii DZP. Dotyczy postępowania pracodawcy wobec osoby wracającej po przebytej chorobie COVID-19 lub zakończonej kwarantannie. W artykule zostały przedstawione przepisy prawne, które mogą pomóc w rozwiązaniu wątpliwości czy pracownik powinien być skierowany na dodatkowe badania kontrolne przed powrotem do pracy oraz jakie ma prawa pracodawca wobec pracownika.
-
Portal ifirma.pl, który powstał z myślą o małych przedsiębiorcach, zebrał najważniejsze informacje na temat praw i obowiązków pracodawcy przy zapewnieniu pracy zdalnej dla pracowników.
-
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z epidemią koronawirusa, w tym: jak dzisiaj należy organizować pracę? czy jaka jest więc różnica między pracą zdalną a telepracą?
-
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przedstawia poradniki dla przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa. Ważne jest to, że informacje zawarte w „Przewodniku przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa” oraz „Efektywnym i szybkim wsparciu HR” będą na bieżąco aktualizowane.
-
Ankieta LHH Polska. LHH Polska wspiera organizacje z całego świata. Pomaga w przeprowadzeniu trudnych zmian w przedsiębiorstwach.
-
Akcja Krajowej Izby Gospodarczej. W ramach kampanii Nie pozwolę Ci się zamknąć #solidarnizbiznesem możesz pomóc swojemu ulubionemu fryzjerowi czy niezawodnej kosmetyczce lub piekącej najlepsze ciasta cukierni. KIG zachęca przedsiębiorców do przyłączania się do akcji, co ma pozwolić im przetrwać ten trudny czas pandemii koronawirusa.
-
Raport „Zielona Odbudowa. Od kryzysu do realnej zmiany” wydany przez Fundację Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych i Europejskich, który zawiera rekomendacje dla twórców Krajowego Planu Odbudowy.
-
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zebrał najważniejsze informacje dla przedsiębiorców w czasie kwarantanny. Na stronie znajdziemy między innymi informacje o zasiłku opiekuńczym czy świadczeniach z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji. Co więcej? W ramach swojej działalności ZUS umożliwia telefoniczną, a także elektroniczną obsługę klientów.