Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: Gordon Brown – były premier Wielkiej Brytanii, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. W inicjatywę tę włącza się 170 krajów, w tym Polska. W Małopolsce koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest partnerem wydarzenia od 2010 roku. W toku wszystkich edycji zaprosiliśmy na warsztaty, szkolenia, seminaria, indywidualne konsultacje, wykłady, dyskusje, turnieje i rozgrywki gier planszowych oraz seanse filmowe. W bibliotece odbyły się 103 wydarzenia, które trwały łącznie ponad 250 godzin, a wzięło w nich udział ok. 2700 osób.W organizacji oraz jako prowadzący w 2019 r. wspierali nas:

Habitat sp. z o.o.
Wierzymy, że tylko zdrowy organizm jest w pełni efektywny. Ta zasada sprawdza się też w biznesie, dlatego diagnozujemy i wzmacniamy kondycję Twojej Firmy! Upewnij się, że wewnętrzny HABITAT Twojego biznesu jest zdrowy i gotowy na to by się w pełni rozwinąć. Zapewniamy holistyczną analizę biznesową oraz doradztwo wdrożeniowe, inwestycyjne i negocjacyjne. Jesteśmy grupą specjalistów, mentorów i coachów, którzy poprowadzą Twój biznes w kierunku pełnego wymiaru jego własnych możliwości.


Fundacja Mamo Pracuj
Fundacja Mamo Pracuj jest zarządzana przez Joannę Gotfryd oraz Agnieszkę Czmyr-Kaczanowską. Prowadzą one i rozwijają portal od 2011 r. Przez te lata poznały potrzeby matek, zbudowały zaufanie i potrafią świetnie się z nimi komunikować. Szczególnie ważna jest stała współpraca Fundacji z pracodawcami, dzięki której dysponuje wiedzą na temat potrzeb pracodawców i trendów na rynku.
Mamopracuj.pl, to jedyne miejsce w sieci w 100% dedykowane kobietom, które chcą łączyć życie rodzinne i zawodowe. Na bieżąco analizowane są dane statystyczne gromadzone przez portal, dodatkowo wspierane badaniami własnymi. Przez lata wokół portalu powstała społeczność kobiet, które korzystają z pomocy portalu w znalezieniu pracy, godzeniu pracy i macierzyństwa, ale także osób, które wspierają Fundację pomagając kobietom odnaleźć się na rynku pracy poprzez swoją obecność w sieci i social mediach. Fundacja dociera bezpośrednio do kobiet. Jest obecna tam, gdzie kobiety szukają informacji, gdzie spędzają najwięcej czasu, bez względu na lokalizację. Organizujemy spotkania dla Mam w siedzibach Firm Przyjaznych Mamom, a odpowiadając na potrzeby czytelniczek MamoPracuj.pl stworzyłyśmy kompleksowy Kurs online Mamo Pracuj przygotowujący mamy do poszukiwania pracy.
Obecnie zespół liczy 6 osób, głównie mam.


Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
Instytucja świadcząca bezpłatne usługi poradnictwa zawodowego, w tym informacji o rynku pracy. Oferuje wsparcie w zakresie: planowania kariery zawodowej, pomocy w umiejętnym poszukiwaniu zatrudnienia, adaptacji zawodowej oraz dostosowywania się do zmian zachodzących na rynku pracy, a także kształtowania nowego podejścia do planowania rozwoju zawodowego na różnych etapach życia.


Fundacja ZWHP „Szare Polówki”
Fundacja ZWHP „Szare Polówki” zajmuje się historią harcerstwa ostatniej dekady komunizmu w Polsce oraz udziałem harcerstwa w dziele odzyskania niepodległości. Gry planszowe i szkolenia z udziałem gier są jedną z metod pozyskiwania funduszy na działalność statutową fundacji, między innymi tworzenie nowych środowisk harcerskich.Zapraszamy!

poniedziałek: 8.00-19.00
wtorek: 8.00-19.00
środa: 8.00-19.00
czwartek: 10.00-19.00
piątek: 8.00-19.00
sobota: 8.00-14.00